произведуваме секакви производи од FRP

Јаглеродни влакна и фиберглас
фабрика за производи

Направете го светот полесен и посилен

Зошто да изберете Ѕвезда

Специјализирана во frp индустријата за повеќе 20 години

Ние сме професионална фабрика за производи од јаглеродни влакна и стаклени влакна, нашите главни производи вклучуваат цевки од јаглеродни влакна, прачка од јаглеродни влакна, производи за обликување на јаглеродни влакна, прачка од фиберглас, цевки од фиберглас, лист од фиберглас, профили од фиберглас итн. 

tstar iso
Компанија за висока технологија

Tstar Composites Co., Ltd.

Нашите производи се широко користени во змејови, едра, чадори, шатори, торби за голф, системи за ограда, расадници, трансформатори, рачки за алати, шипки и куќишта за антени, шини за скали, четки, играчки, производи за домашни миленици, како и за стативи, столбови за знамиња , скијачки столбови, изолатори, решетки, композитни карпести завртки, арматури од фиберглас/јаглерод итн. 

4,800

Фабрика за квадратни метри

5,000

Тони годишно производство 

120

Земји извознички

7X24H

Помош

Избрана Производи

Фабрика за производи од јаглеродни влакна и фиберглас 5

Влогови од фиберглас

ПОДДРЖИ го растението

Добра алтернатива за замена на бамбус или дрво, кои имаат пет предности:

1. Одлични перформанси во отпорност на УВ и хемиска отпорност

2. Ќе преживее повеќе сезона на растење од колците од бамбус и колците од дрво

3. Лесен, но цврст, никогаш нема да рѓосува

4. Лесно се инсталира со заострениот крај. Лесно се сече на која било должина што ја сакате

5. Долг животен век. Идеални облози за обука, колци во градина, колци за расадник и лозје, колци од домати

Маслиново Жетвар Rakes прачки од јаглеродни влакна

Широко се користи во механизми со голема брзина кои бараат мала тежина и висока јачина

1. Висока јачина (7-9 пати од челик)

2. Мал дел (1/4 челик)

3. Одлична отпорност на термички шок

4. Низок коефициент на термичка експанзија (мала деформација)

5. Мал топлински капацитет (заштеда на енергија)

6. Добра отпорност на топлина (може да толерира висока температура над 200℃)

7. Одлични перформанси против корозија и зрачење

прачки од јаглеродни влакна

Неодамнешни написи и вести

Кои се својствата на композитните делови од јаглеродни влакна

Кои се својствата на композитните делови од јаглеродни влакна 1. Специфичниот модул и модулот на еластичност се високи. Постојат многу видови композитни материјали од јаглеродни влакна. Почести се Т300 и Т700. Јачината на истегнување на T300 може да достигне 3500 MPa, а густината на материјалот е само 1.6 g/cm3, може да се види на овој начин,

Прочитај повеќе "
епоксидна плоча FR4

Примена на епоксидна плоча FR4

Дефиниција на епоксидна плоча FR4 плоча FR4: изработена е од електронска стаклена ткаенина импрегнирана со модифицирана боја на бизмалеимидна смола, сушена и топло цедена. Извршен стандард: Q/TXXFR003-2010 Степен на температурен отпор: H степен Боја: природна боја (темно кафеава) Карактеристики: Има високи механички и диелектрични својства, отпорност на топлина и отпорност на радијација. Долготрајна работна температура ≥180℃. Употреба: За механичка и електрична употреба, погодна

Прочитај повеќе "
G10 епоксидна плоча

Кои се предностите на епоксидната плоча G10?

Епоксидната плоча G10 генерално се користи како изолациски структурни делови во мотори и електрична опрема, како што се прекинувачи, прекинувачи, трансформатори, DC мотори, AC контактори, електрични апарати отпорни на експлозија и други електрични апарати. Широко се користи, додека 3240 е стара традиционална табла. G10 е најчесто користена плоча во европските и американските системи. Бидејќи суровината смола

Прочитај повеќе "
Изолациона плоча

Изведба на изолација на изолациона плоча на различни температури

Изолационата плоча е најчесто користен изолационен материјал. Поради добрите изолациски својства, тој е широко користен во многу индустрии. Сепак, ќе откриеме дека на изолацијата на нашата изолациона плоча ќе влијае квалитетот на различни материјали, а на изолацијата на изолационата плоча ќе влијаат и различни температури. Која е изолацијата

Прочитај повеќе "