ne prodhojmë të gjitha llojet e produkteve FRP

Fibra karboni dhe tekstil me fije qelqi
fabrika e produkteve

Bërja e botës më e lehtë dhe më e fortë

Çfarë bëjmë ne

Çdo formë dhe pamje mund të personalizohet

Produkte me fibër karboni

Tekstil me fije qelqi Produkte

Pse të zgjidhni Tstar

Specializuar në industrinë e frp për më shumë 20 vjet

Ne jemi një fabrikë profesionale e fibrave të karbonit dhe produkteve të fibrave të qelqit, Produktet tona kryesore përfshijnë tubin e fibrave të karbonit, shufrën e fibrave të karbonit, produktet e formimit të fibrave të karbonit, shufrën e tekstilit me fije qelqi, tubin me tekstil me fije qelqi, fletën me tekstil me fije qelqi, profilet me tekstil me fije qelqi etj. 

tstar iso
Kompania e teknologjisë së lartë

Tstar Composites Co, Ltd

Produktet tona përdoren gjerësisht në qift, vela, çadra, çadra, çanta golfi, sisteme gardhesh, kunji çerdhesh, transformatorë, doreza mjetesh, shufra antenash dhe mbyllje, shina shkallësh, furça, lodra, produkte për kafshë shtëpiake si dhe për trekëmbësh, shtylla flamujsh , shtylla skijimi, izolatorë, grila, rrufe në qiell të përbërë, armë me lesh xham / armë karboni, etj 

4,800

Fabrika e metrave katrorë

5,000

Ton Prodhimi Vjetor 

120

Vendet eksportuese

7X24H

Ndihmës

Produkte Featured

Fabrika e produkteve me fibra karboni dhe tekstil me fije qelqi 5

Piket prej tekstil me fije qelqi

MB SSHTETJEN bimën

Një alternativë e mirë për të zëvendësuar bambu ose dru, të cilat kanë pesë përparësi:

1. Performancë e shkëlqyeshme në rezistencën UV dhe rezistencën kimike

2. Do të mbijetojë më shumë në sezonin e rritjes sesa aksionet e bambusë dhe aksionet prej druri

3. I lehtë por i fortë, nuk do të ndryshket kurrë

4. Lehtë për tu instaluar me fundin konik. Lehtë për t’u prerë në çdo gjatësi që dëshironi

5. Jetëgjatësia e gjatë. Bastet ideale të trajnimit, kunjat e kopshtit, bastoret e çerdheve dhe vreshtat e vreshtave, bastet e domateve

Harvester Olive Rakes Shufrat e Fibrave të Karbonit

Përdoret gjerësisht në mekanizmat me shpejtësi të lartë që kërkojnë peshë të lehtë dhe forcë të lartë

1. Rezistencë e lartë (7-9 herë çelik)

2. Përqindje e vogël (1/4 e çelikut)

3. Rezistencë e shkëlqyeshme e goditjes termike

4. Koeficienti i ulët i zgjerimit termik (deformim i vogël)

5. Kapaciteti i vogël i nxehtësisë (kursimi i energjisë)

6. Rezistencë e mirë ndaj nxehtësisë (mund të tolerojë temperaturë të lartë mbi 200)

7. Performancë e shkëlqyeshme anti-korrozioni dhe rrezatimi

shufra me fibra karboni

Artikujt dhe Lajmet e fundit

krahët robotikë me fibra karboni

A i dini avantazhet e krahëve robotikë me fibra karboni?

Funksioni kryesor i krahut robotik të fibrave të karbonit është të ndjekë udhëzimet gjatë procesit të bashkëveprimit me mjedisin me saktësi, dhe të vendoset në hapësirën tre-dimensionale (ose dy-dimensionale) për funksionimin standard. Si një nga pajisjet mekanike të automatizuara, krahët robotikë luajnë një rol të rëndësishëm në prodhimin industrial, mjekësor, civil, ushtarak, transport dhe logjistikë, dhe eksplorimin e hapësirës. Më shumë

Lexo më shumë »
makinë me fibra karboni

Zbatimi i filmit të ashpëruar nanofibër në makinën me fibra karboni

Përparësitë e makinës me fibra karboni në krahasim me makinën e zakonshme Pesha e makinës me fibër karboni është vetëm një e katërta e asaj prej çeliku. Krahasuar me produktet plastike, forca është dhjetëra herë më e lartë se ajo e produkteve plastike. Materialet e përbëra të përforcuara me fibra karboni u përdorën për herë të parë në makinat garuese të Formula 1, gjë që i bëri makinat më të lehta, më të shpejta dhe më të sigurta.

Lexo më shumë »
Fabrika e produkteve me fibra karboni dhe tekstil me fije qelqi 7

Karakteristikat dhe zbatimi i rrëshirës termosetting për Përbërjet

Në materialet e përbëra, funksioni kryesor i rrëshirës është të transferojë stresin midis fibrave përforcuese dhe të veprojë si një rol për fiksimin e fibrave së bashku, duke mbrojtur fijet nga dëmtimet mekanike dhe mjedisore. Matrica e rrëshirës e përdorur përgjithësisht për të përforcuar përbërjet polimer është termoplastike ose termoset. Ky artikull paraqet shkurtimisht karakteristikat e disa matricave të zakonshme të rrëshirës termosetting.

Lexo më shumë »
c919

Çfarë materialesh të përbërë përdoren në avionët C919?

Më 1 Mars 2021, China Eastern Airlines dhe COMAC nënshkruan zyrtarisht një kontratë blerje të avionëve të mëdhenj C919 në Shanghai. Do të prezantohet grupi i parë i 5 aeroplanëve të mëdhenj të pasagjerëve C919, duke shënuar që avionët e mëdhenj vendas janë gati të hyjnë në epokën e funksionimit komercial. China Eastern Airlines do të bëhet linja e parë ajrore në botë që operon C919

Lexo më shumë »